TOPlist

Resident Evil: Code Veronica X
laire Redfieldová, studentka a sestra Chrise z prvního dílu byla zatčena v jedné z centrál Umbrelly, a nyní je zavřena v cele ve věznici na Rockfort Island. Celý tento příběh je o tom, jak Claire pátrá po svém bratru. Jenže pár měsíců po incidentu v Raccoon city je postižen i tento ostrov. Ke Claire přijde Juan Rodrigo Raval, policista, který Claire zatknul. Je pokousán od zombie, a už nemá žádné léky (hemostat). Krátce po odchodu z věznice se Claire setká s přeživším vězněm Stevem Burnsidem, se kterým bude hodně spolupracovat. Claire se brzy dozví, že součástí věznice je i výzkumné zařízení Umbrelly (training facility), odkud se rozšířil nový druh viru - T-Veronica virus. Společně se Stevem po nějaké době odlétají letadlem z věznice, a po boji s Tyrantem havarují na Antarktide, přímo v budově dalšího zařízení Ashforda. Cestu celou hrou vám budou křížit nejen zombie a monstra, ale také poslední z přeživších bohaté rodiny Ashfordů - Alfred Ashford, majitel celého ostrova včetně věznice a komplexů výzkumného zařízení. Alfred je sám o sobě hajzl, který se vás snaží zabít, a přitom s vámi hraje hru na kočku a myš. Je posedlý svým dvojčetem Alexií, která zemřela před patnácti lety. Její tělo však nepohřbil, ale uschoval do kapsule v podzemí training facility na antarktidě. Alexii se po mnoho let snažil přivést znovu k životu za pomocí již zmíněného T-Veronica viru, ale zatím marně. Budete bojovat dokonce i s Alexandrem Ashfordem alias Nosferatu, kterého znetvořili jeho vlastní děti Alfred s ještě v té době živou Alexií. Poté co zabijete Nosferatu, tak budete hrát za Chrise Redfielda, jak už jsem psal, Claire bratra. Ten se po dlouhé době setká s Albertem Weskerem, bývalým kapitánem policejního oddělení S.T.A.R.S., kde Chris působil, a vědcem společnosti Umbrella. Wesker je sám testován Umbrellou, a vyvíjen. Má nadpřirozené schopnosti síly a rychlosti. Ke konci hry zemře Alfred i Steve, který je nakažen a zmutován. Alexia Ashford se po 15-ti letech probouzí k životu, ale už není taková, jako byla. Je z ní zlá čarodějnice, která se všem posmívá, a která je také nakažena Veronica virem. S Alexií budete bojovat ve finále, a pokud porazíte všechny její tři formy mutace, tak máte vyhráno. Chris s Claire odlétají neznámo kam, hlavně že do bezpečí, a Wesker kmitá pryč z antarktidské facility jak nejvíc může. To je konec.


Bonusy:

Bazooka s nekonečnou municí
• Dohrajte hru bez ukládání, bez toho že by vás zabili, a bez používání léčivých sprejů za méně než 4:29 s tím, že osvobodíte Steva uvězněného v tajné místnosti ve vile a s tím že donesete Rodrigovy hemostata.


Battle game
• Po dohrání celé hry za méně než 5 hodin získáte bonusovou hru "Battle mode", ve které likvidujete zombie a příšery. Po splnění levelu se vám vždy odemkne nová postava. Rady & zajímavosti

Tip - jak spolehlivě zabít monstrum Bandersnatch
Používejte kuši s výbušnými šipkami, a pokud dojdou, tak s klasickými šipkami.


Šetření nábojů
Zombie jsou pomalé, některé můžete i oběhnout. Je to dobrý způsob šetření nábojů, neboť zombie mají dlouhou výdrž.


Otrava "poison"
Pokud vás kousne nějaká příšera a vy budete mít namísto obvyklého "Caution" ve stavu zdraví "poison", tak co nejrychleji sežeňte modrou bylinu, a vyléčte se s ní, protože v tomto stavu je vaše postava neustále zraňována, i při vyléčení sprejem.


Magnum
Pokud hrajete tuto hru poprvé, a už hrajete za Chrise, tak si určitě říkáte: jak sebrat tu magnumku co je za ohněm? Řešení je následující, ale už vám to asi moc nepomůže: Na začátku hry jste sebrali hasící přístroj, a nechali jste ho v bedně pro odložení kovových předmětů v detektoru kovu. Hasící přístroj naplníte velkým sudem u výtahu vedoucího do místnosti s magnumkou, a uhasíte oheň. Příště si hasící přístroj uložte do bedny, která se nachází hned ve vile. A pokud jste to tak udělali, tak pro něj ihned běžte, a oheň uhaste.


Logo z RE2
Při psaní hesla do PC v kanceláři ve vile si všimněte divného oka vlevo dole v obdélníkovém rámečku. Je to logo z RE2


Rok vydání: 2000
Žánr: Survival horror
Platformy: PS2, NGC
Hodnocení: 97%

« Zpět