TOPlist

Resident Evil: Revelations


Jill Valentine a její nový parťák Parker Luciani jsou vysláni na misi najít Chrise Redfielda a Jessicu Sherawat, se kterými centrála BSAA ztratila kontakt. Podle všeho se nacházejí na lodi Queen Zenobia uprostřed Mediteraneanského moře. Když dorazíte na místo tak vás určitě překvapí skvělá hororová atmosféra. Nikde nikdo není, ale okolo vás se dějí zvláštní věci a slyšíte bouchání. Sakra! Něco se prohání ventilačkou jako zběsilé až ji demoluje. Po chvilce před vašimi zraky z ventilačky vypadne mrtvola jednoho ze zaměstnanců lodi. Ten však nejeví ani zombickou známku života. Jdete tedy dál až dorazíte do kuchyně, kde se něco blýskne pod poklopem kanálu. Parker a Jill tento poklop společně otevřou a Jill sahne pro zbraň která leží u toho humusu co v kanálu je. A tady začíná vaše peklo, peklo které vás bude pronásledovat až do konce hry. Jill si prohlíží zbraň, když najednou se za ní z toho humusu vyklube ohavné monstrum, které nese název Ooze, v překladu bláto. Nezbývá vám nic jiného, než ho zabít vaší pistolí, kterou máte od začátku hry. V další ukázce Jill s Parkerem monstrum zkoumají speciálním zařízením jménem "Genesis", kterým dokážete skenovat právě tyhle potvory. Při naskenování 100% vždy získáte jednu lahvičku léčiva. Resident Evil: Revelations má neobvykle seřazený příběh. Vždy hrajete základní misi na lodi, a po skončení epizody hrajete buď něco, co se stalo dříve, nebo za Chrise, který se s Jessicou nacházejí někde v evropských horách. To však centrála BSAA neví. Nyní se objevíte v historii. Jill, Parker a jejich šéf Clive R. O'Brian jsou na pláži poblíže zruinovaného města Terragrigia. Toto město bylo zničeno satelitem FBC, který jej vyhladil za pomoci speciálního laseru. Jediné co je na této pláži vaším úkolem je seznámit se s přístrojem "Genesis", o kterém jsem již psal. Musíte oskenovat několik masových monster, která se ve vaší blízkosti jentak válejí. V jednom z monster najdete vzorek T-Abyss viru, nového typu T-viru. Dvě monstra obživnou, ale i na nejtěžší obtížnost "HELL" je snadné je porazit. No a když je zabijete a oskenujete tolik monster, dokud na přístroji nebude 100%, tak se vraťte zpět k O'Brianovy. Nyní pokračujete opět na lodi.

Kdybych měl vyprávět celičký příběh této skvělé hry tak bych tu strávil ještě hodně dlouho, takže to vezmu trochu rychleji. Jill s Parkerem objeví Chrise, jenže když se za pomocí klíče nalezeného u mrtvé agentky FBC Rachael dostanou dovnitř tak zjistí, že je to jen Chrisova plastová figurína. Celé je to past. Do místnosti je vpuštěn nervový plyn a vchází do ní Il Veltro, hlavní nepřítel a boss. Chris s Jessicou po brouzdání se v ledové pustině konečně úspěšně kontaktují O'Briana, a ten je pošle na loď Queen Zenobia. Ti tam musejí zachránit Jill s Parkerem. Jenže Chris s Jessicou jsou omylem vysazeni na jiné lodi, na lodi Queen Semiramis, která je od základu úplně stejná jako Queen Zenobia, nákaza tam je také. Když Chris a Jessica dorazí na místo odkud pochází nouzový signál Jill, podívají se na mapu visící na zdi a zjišťují, že jsou na špatné lodi. Když Jill a Parker překonají hrůzu vodního pekla v podpalubí a vrátí se zpět do kasína, tak na ně z balkónku bude mluvit jak říká Parker "Jejich maskovaný kamarád" Il Veltro. Jenže druhou stranou přichází Jessica a za ní Chris. Jessica střelí do Veltra a ten přepadne zábradlí. Spadne dolů k Jill a Parkerovy. Parker mu sundá kuklu a zjišťuje, že je to Raymond Vester, Parkerův kolega z minulosti (FBC), kterého na této lodi už předtím potkal. To Vester byl na této lodi jako parťák zmíněné Rachael. To on ji dal klíč od místnosti s Chrisem a poslal ji do úlu monster. Jenže ono vše ani není tak jak to vypadá. Vester vše jen hraje a Parker také. Čtveřice hrdinů se rozdělí. Šéf FBC, Morgan Landsdale nařizuje loď zlikvidovat stejným satelitem, který zlikvidoval Terragrigii. Jill jde pro změnu s Chrisem a Jessica s Parkerem. Jessica s Parkerem dojdou až na kapitánský můstek, kam přijde i Vester a společně s Parkerem chtějí Jessicu zastřelit. Jenže Jessica nakonec postřelí Parkera a uteče. Ještě předtím stihla aktivovat veškeré autodestrukční zařízení laboratorního komplexu na lodi. Loď se začne potápět a Jill s Chrisem utíkají na heliport. Po cestě uvidí Jill zraněného Parkera a pomůže mu. Jill vleče Parkera jak to jen jde, když se pod Parkerem propadne železný můstek a spadne do ohně. Kupodivu to ale přežije. Na heliportu čeká obří monstrum, konec hry to ale ještě není. Po porážce bosse odlétají Chris a Jill na centrálu. Tam zjišťují, že Jessica pracuje pro Morgana Lansdala. Zjišťují také, že Lansdale prodal pravému Il Veltrovy alias Jacku Normanovy celý kufr plný vzorků T-Abyss viru, se kterými také zaútočil na Terragrigii.

Nyní se Jill s Chrisem se vydávají na další misi, na misi která se bude odehrávat na již třetí lodi s názvem "Queen Dido". Tato už se od předchozí Semiramis a Zenobia liší, navíc je její velká část zatopena. Tato mise není dlouhá. Nejprve plavete pod vodou a musíte najít elektrický panel. Poté doplavete na místo, které už zatopené není. Kousek dále je malé studio, kde Norman točil výhružné vzkazy s cílem ovládnutí světa. Hned za dalšími dveřmi je finále. Je tam sám Norman, který se u trůnu za kterým je vlajka teroristické organizace Veltro rozčiluje na Lansdala a poté jeho PDA hodí k vám. Nejprve si Jill a Chrise nevšímá, ale jakmile chcete odejít tak vám v ukázce řekne: Stůjte!. Aplikuje do sebe T-Abyss virus a zmutuje v nejobtížnější monstrum v celé hře, které se může teleportovat, což vám jen dělá velký problém. Porazit se ale dá. Jeho smrtí hra končí. V poslední ukázce je Raymond Vester, který vchází do restaurace a Jessice Sherawat, která sedí u stolu zahalená velkým černým kloboukem předává vzorek T-Abyss viru. Tento konec nám přivádí perfektní myšlenku toho, že by tato hra mohla mít v budoucnu pokračování.


Rok vydání: 2012
Žánr: Survival horror
Platformy: N3DS
Hodnocení: 98%
« Zpět