TOPlist

Resident Evil: the Umbrella chronicles


Umbrella chronicles je prvním dílem podsérie "chronicles" v sérii her Resident Evil. Budete hrát mnoho lehkých i obtížných misí, při kterých si pořádně zastřílíte, protože v této hře skoro nic jiného neděláte. Hrajete v příbězích z Resident Evil 1, zero, Nemesis a novou epizodu s názvem "Umbrellas end". Na hře však musím pochválit výbornou grafiku a velký počet zbraní. Zbraně si můžete i vylepšovat za peníze, které naleznete v misích. Pokud hrajete těžkou obtížnost, tak si můžete zbraně vylepšit až natolik, že budete mít nekonečno nábojů.


Mise:Train derailment

Tým speciálních policistů S.T.A.R.S. Bravo týmu havaruje v Raccoonském lese. Všichni se poté, co prozkoumají převrácený vězeňský transport s mrtvou posádkou, a bez vězně rozdělí, a prohledávají podivné okolí. Rebecca Chambers, nováček v týmu objeví za lesem zastavený vlak. Nastoupí do něho, a objeví uprchlého vězně Billyho Coena. Po krátké době zjišťuje, že billy není takovým "hajzlem", jak se psalo v dokumentech nalezených v transportu. Posádku zabili zombický psi. Vlak se najednou rozjede, a oba neví, co budou dělat. Vlak je samozřejmě plný zombie, a to je samozřejmě taky Resident Evil, tak ještě aby ne. Po boji s obřím štírem vylézají z vraku vlaku a kanály se dostanou do vily jednoho z nejlepších vědců Umbrelly, Jamese Marcuse, se kterým bude i finálový boj.


Mansion incident

Od doby co vstoupí Jill, Barry a Wesker do vily Ozwella Spencera, začíná horor o přežití. Vila je plná zombie, Crimson head, nebezpečných Hunterů, a dalších výtvorů Umbrelly včetně Lisy Trevor, nesmrtelné mutantky, která se pohybuje v podzemí vily jako fantom. Na konci mise bojujete s Tyrantem T-002 vypuštěným Weskerem v podzemní laboratoři pod vilou.


Raccoon's destruction

Jill s Carlosem se snaží uniknout z Raccoon city. Přitom se jim do cesty vplete nepřekonatelné monstrum Nemesis. Oba se musejí ukrýt před hordou zombie, valící se na ně ze všech stran, a tak se ukryjí v metru. Tam se to ale také hemží jen samou potvorou. Nakonec se dostanou až na policejní stanici, na jejímž heliportu bude finálový boj právě s Nemesis.


Umbrella's end

Chris společně s Jill jsou vysláni na misi do Ruské Umbrelly, druhé největší na světě hned po té v Raccoon city. V celé této Umbrelle, kterou zakrývá jakási továrna šéfuje jediný člověk, co v ní přežil - Sergei Vladimir. Celé roky pěstuje nejsilnější biologickou zbraň světa, nejtěžší monstrum, jaké kdy Umbrella vytvořila - projekt T-A.L.O.S (Tyrant - Armored Lethal and Organic System), obrněný mutant s obrovskou bazookou, který je plně řízen umělou inteligencí "červená královna". Do továrny ale nemíří jen Jill s Chrisem, ale také Wesker. Ten je zde, aby ukradl speciální kartu se všemi daty o Umbrelle a červenou královnou. Jakmile tuto kartu vysune ze zařízení Ulc, celá Umbrella zhasne, všechny počítače přestanou fungovat, prostě všechno se vypne. Chris s Jill budou na konci mise bojovat s T-A.L.O.S. ve dvou fázích, a Wesker bude ve finále bojovat se Sergeiem tj. "Sergei UMC". Samozřejmě jej porazí, a všichni stačí Umbrellu opustit ještě před explozí.
Extra mise, které se odemknou po dohrání základních misí na hodnocení "S":

Beginnings 1
Beginnings 2
Dark Legacy 1
Dark Legacy 2
Death's Door
Fourth Survivor
Nightmare 1
Nightmare 2
Rebirth 1
Rebirth 2


Jako bonus po dohrání všech misí na hodnocení "S" se odemkne pod názvem "Special stage" v levém dolním rohu v hlavním menu nová hra, ve které je vaším úkolem pozabíjet všechny zombie. Jenže to není tak jednoduché, protože tady jsou opravdu hodně rychlý, a je to hlavně o postřehu.


Rok vydání: 2007
Žánr: Co-op / Survival horror
Platformy: WII
Hodnocení: 93%
           


« Zpět