TOPlist

LéčivaPokud je vaše postava zraněna, můžete ji samozřejmě i vyléčit.

Ve většině dílů herní série Resident Evil jsou čtyřidruhy bylinek, kterými se můžete léčit. Hlavní rostlinkou, takovým "základem" je zelená bylina, bez ní není možné se vyléčit červenou ani žlutou rostlinou. Ty pouze zvyšují účinek zelené. Modrá rostlinka je lékem proti otravě například pavoučím jedem nebo něčím podobným. Žlutá rostlinka je pouze v Resident Evil 4. Od pátého dílu postavy přeměňují rostlinky na malé spreje, které na sebe nebo na svého parťáka nastříkají. Skoro ve všech hrách jsou také kupované spreje, které vyléčí celý život.Zelená - léčí
Žlutá - při smíchání zvyšuje účinek zelené
Červená - při smíchání zvyšuje účinek zelené
Modrá - proti otravěZ+M+Č = kompletní vyléčení
Z+Ž+Č = kompletní vyléčení a zvětšení kolonky zdraví


Žlutá rostlina se objevila až v Resident Evil 4, zde zase není modrá, protože nehrozí otrava. Vyléčit se můžete také sprayem (First aid spray). Vyléčí celý život.


V RE4 můžete jako léčivo použít i mrtvou rybu (black bass).
Ve čtvrtém a pátém díle je také možné se vyléčit vejci. Můžete najít tři druhy - bílé, hnědé a zlaté, přičemž bílé léčí nejméně, hnědé středně a zlaté jako sprej a dá se dokonce i dobře prodat. Vejce se získávají od slepic, které je musejí snést na dvoře, kde se vyskytují. Kromě slepic se dají získat také z hadů, ty musíte zabít. V RE5 můžete najít také zkažené vejce (rotten egg), které vám jen ublíží. Když jej ale hodíte na nepřítele, zraní ho to a na lehké obtížnosti to Majini dokonce zabije.


« Zpět